Локомотив победи Спартак в дербито на 13-ия кръг на мъжкото ни хандбално първенство

В очакваният с голям интерес сблъсък от 13-ия кръг на "А" РХГ при мъжете, който наблюдавахте пряко в ефира на Б1Б Екшън ТВ, Локомотив победи съгражданите си от Спартак с 34:24.

Пред препълнените трибуни на спортната зала в 1-а Езикова гимназия шампионът и носител на купата на страната реши изхода на битката за Варна още до почивката, като взе комфортен аванс от 12 попадения /21:9/. През 2-ото полувреме възпитаниците на треньора Никола Карастоянов намалиха оборотите и младежката формация на наставника Веселин Станков изравни играта. Най-резултатен за победителите с 10 гола бе Бранимир Балчев, а за "соколите" с 9 се отличи Даниел Ангелов. В останалите срещи от кръга Чардафон /Гб/ разгроми НСА с 41:21, а Добруджа изненадващо трудно надигра като гост Левски с 37:36. Осъм /Лч/ победи Локомотив /ГО/ с 35:26 и го измести от 6-ата позиция, а Пирин /ГД/ се наложи над Фрегата с 33:16. В класирането Локомотив остава начело с пълен актив от 26 точки, следван от Чардафон и Добруджа с по 20, Спартак е със 17, а Пирин с 16 пункта.