Националите по плажен футбол с покана за участие на силен международен турнир в Русия

Националният ни отбор по плажен футбол получи покана за участие в най-силния предсезонен турнир в този спорт на закрито.

Надпреварата която по традиция дава началото на сезона в атрактивната разновидност на футбола, е в началото на месец април в Санкт Петербург. В проявата участие освен тима на домакините са потвърдили още настоящия шампион на Европа Италия и класния отбор на Беларус. За да направят турнира още по интересен организаторите дават право в него да се включат и някои от най-силните клубни отбори. Така сред заявките тази година фигурират имената на първенеца на страната и вицевропейски шампион Кристал и сребърния медалист на Русия - Делта. В тазгодишното издание се предвижда да участват 12 тима, а състезанието ще се използва за подготовка преди изключително натоварения сезон в бийч сокъра. Признанието за възпитаниците на селекционера Симеон Христов е заради отличното им представяне миналата година, когато те спечелиха кръг от Евролигата и завършиха на 3-то място във финалите на Дивизия "Б" на турнира. България приключи 2018 г с 5 успеха в 7-те си двубоя от надпреварата и се нареди на 15-то място в крайното класиране на Европа за сезона.