Берое победи девойките на Перун в отложен мач от седмия кръг на женското ни волейболно първенство

В отложена среща от седмия кръг на Националната волейболна лига при жените Берое победи Перун с 3:0 гейма.

Двубоят се игра в зала "Багира" в Казанлък по желание на варненки, които по програма бяха домакини. Старозагорки затвориха мача само за 55 минути, като в отделните части се наложиха съответно на 10, 16 и на 18 точки. За девическата формация на треньора Пламен Николов това бе втори двубой в рамките само на 24 часа, след като преди това те отстъпиха със същия резултат и на Казанлък Волей. Така два кръга преди края на редовния сезон на първенството убедително начело с пълен актив от 12 победи са шампионките от Марица / Пловдив/, пред Берое с 27 точки и Левски с 23. Топ 4 с 20 пункта затваря тима на ЦСКА. В класирането следват съставите на Раковски /Димитровград/, Славия, Казанлък и Перун. Тази събота от 12 часа, в залата на 1-а Езикова гимназия, варненки посрещат носителят на трофея Марица, в 1/4 финален мач реванш от турнира за Купата на България. Двубоят ще може да наблюдавате пряко в ефира на Б1Б Екшън ТВ.