Марица Пловдив завърши на трето място в своята група в Шампионската лига по волейбол при жените

В последния си мач от груповата фаза на Шампионската лига по волейбол при жените Марица /Пловдив/ отстъпи с 1:3 гейма на германския Алианц МТФ /Щутгарт/.

Българският първенец се представи достойно и бе на крачка от втората си победа в турнира. Първата част бе най-оспорвана, като "жълто-сините" стигнаха до два геймбола, но не успяха да ги материализират и загубиха с 24:26 точки. Вторият гейм гостенките се наложиха с лекота след 25:19. Едва в третата част възпитаничките на треньора Иван Петков загатнаха за големия си потенциал и след 25:22 се върнаха в двубоя. Окрилени от успеха домакините влязоха добре и в четвъртия гейм, но в крайна сметка преклониха глава след 22:25 пункта. Най-резултатна за Марица с 14 точки бе Таня Петкова, Мирослава Паскова добави 13, а Александра Холстън 11 попадения. За германките с внушителните 29 точки завърши Кристъл Ривърс. В другата среща от нашата група световния и европейски шампион ВакъфБанк надигра Безие с 3:0 гейма и завърши на първо място с пълен актив и само един загубен гейм. Щутгарт също продължава на 1/4 финалите, а пловдивчанки изместиха френския първенец от третата позиция, заради по добрите си показатели. Този петък от 16 часа, Марица гостува на Перун в залата на Първа езикова гимназия във Варна, в двубой от първенството. На следващия ден от 12 часа, двата отбора отново ще се срещнат в 1/4 финален мач реванш от турнира за Купата на България, който ще може да наблюдавате пряко в ефира на Б1Б Екшън ТВ.