България има 11 финалисти на световното първенство по муай тай, което е част от фестивала в този спорт в Тайланд

Продължава отличното представяне на националите ни на световното първенство по муай тай в Тайланд.

11 от общо 17 наши бойци се класираха за финалите на шампионата, който е част от програмата на първия фестивал на този спорт. При жените в категория до 54 кг Теодора Кирилова победи на 1/2 финала състезателка на португалската легенда Дина Педро, а до 51 кг Карина Петкова успя да стигне до обрат срещу опитната Палома Арманз от Кипър. При мъжете голямата изненада поднесе Иван Иванов, който до 86 кг елиминира един от местните любимци и ще спори за титлата с италианец. В най-оспорвания двубой с много воля и спортна злоба Николай Йоргов надигра драматично фаворита в категория до 81 кг от Украйна. До 71 кг Петър Стойков изпрати в нокдаун представителя на Узбекистан, а успехи срещу своите съперници от Украйна и Полша записаха още Костадин Костов и Християн Тотев. Последните препятствия пред Християн Корунчев до 75 и Севдалин Славов до 67 кг, ще бъдат състезатели от Франция. В същите категории при юношите Венцислав Бъчваров и Георги Далакманов също стигнаха до спора за златото. От надпреварата отпаднаха Станислав Вълчев, Петър Калчев, Георги Денев и Пламен Колев. Селекционер на националния отбор е Николай Атанасов от Самурай Бургас с помощник Марио Кирилов. Сред съдиите на фестивала е варненцът Красимир Димов.