Тайбе Юсеин спечели втори златен медал за България на Европейското първенство по борба в Букурещ

Спортист No1 на България за 2018 г Тайбе Юсеин защити титлата си на Европейското първенство по борба в Букурещ, след като във финала на категория до 62 кг при жените победи с 4:0 точки италианката Аурора Кампаня.

Така вече възпитаничките на треньора Петър Касабов имат два златни и два сребърни медала от шампионата на Стария континент. За съжаление в битката за бронза в кат до 57 кг Мими Христова бе туширана от азерката Альона Колесник и остана на петата позиция в крайното класиране. Днес на тепиха в румънската столица излязоха и първите ни четирима представители в класическия стил. Даниел Александров стартира ударно до 77 кг, след като прегази с технически туш литовеца Паулиус Галкинас. На 1/8 финалите носителят на златния пояс "Никола Петров" разгроми с 8:0 Николас Кристен /Швейцария/, а на 1/4 финала надигра много трудно арменеца с полски паспорт Едгар Бабаян след 3:3. На полуфинала обаче българинът отстъпи на германецът Роланд Шварц с 2:10 и утре ще спори за бронзовото отличие. При най-леките до 55 кг още в квалификациите Недялко Петров загуби драматично от украинеца Владислав Коростелов след равенство в точките 4:4. В кат. до 87 кг Йоан Димитров също отпадна още на старта след загуба с 3:6 от унгареца Ерик Силваши. При най-тежките до 130 кг Мирослав Методиев започна с труден успех 3:2 срещу норвежеца Оскар Марвик, но на 1/4 финала бе отнесен с 9:0 от световния първенец Сергей Семенов /Русия/, който след това не можа да го изтели на репешажите за бронза.