Шампионите от Локомотив /Варна/ се класираха за финала на мъжкото ни хандбално първенство

Шампионите и носители на Купата на България по хандбал при мъжете Локомотив /Варна/ очаквано се класираха за супер финала в "А" РХГ.

Във втория полуфинален плейоф те отново надиграха съгражданите си от Спартак - този път с 46:29. Двубоят който наблюдавахте пряко в ефира на Б1Б Екшън ТВ, се игра в залата на Първа езикова гимназия в морската ни столица и премина изцяло под диктовката на "железничарите". Възпитаниците на националния селекционер Никола Карастоянов свалиха интригата още през първото полувреме, като се отеглиха на почивката с комфортна преднина от 12 гола 23:11. През втората част момчетата на наставника Веселин Станков се опитаха да променят статуквото, но така и не успяха да намерят противодействие на агресивната защита на съперника. Така Локомотив записа рекордния си 72-и пореден успех и очаква спокойно противника си на супер финала, където победителят отново ще бъде определен след 3 мача - на 4, 11 и 18 май. Той ще стане ясен на 26 април, когато Добруджа приема в трети решителен сблъсък в Добрич тима на Чардафон /Габрово/, след като двата отбора си размениха по една по победа до момента. Загубилият от тази двойка пък ще спори със Спартак за бронзовите медали в първенството.