No1 в мъжкия тенис Новак Джокович отпадна изненадващо още на 1/4 финалите на Мастърс турнира в Монте Карло

Световният No1 в мъжкия тенис Новак Джокович отпадна изненадващо още на 1/4 финалите на поредния турнир от сериите "Мастърс" 1000 в Монте Карло, който тази година е с награден фонд от над 5 милиона евро.

Сърбинът, който е двукратен шампион в надпреварата през 2013 и 2015 г, бе елиминиран в здрав трисетов мач продължил 2 часа и 22 минути от руснака Дмитрии Медведев. В първата част шампионът от София Оупън показа много стабилен сервис и стигна до успеха след 6:3. Най-оспорван се оказа втория сет, който продължи 58 минути, но все пак опита на Ноле си каза думата и след 6:4 той изравни резултата. В началото на третата решителна част двамата тенисисти си размениха по един пробив, но след това непредизвиканите грешки на Джокера зачестиха и сензацията стана факт след 6:2. Това бе и първи успех на 23- годишния руснак, като до момента той имаше 3 загуби от сърбина в срещите между тях. На полуфиналите поставеният под No10 Даниил Медведев ще се изправи срещу друг сърбин Душан Лайович, който по рано днес отстрани в два сета 6:4, 7:5 италианския квалификант Лоренцо Сонего.