Локомотив ГО спечели шампионската титла при младежите във финалите на Държавното първенство по хандбал до 19 г

Младежите до 19 г на Локомотив /Горна Оряховица/ триумфираха с шампионската титла във финалите на държавното първенство по хандбал.

В зала "Скаптопара" в Благоевград, те надиграха в решителния двубой тима на Осъм /Ловеч/ с 22:17. В спора за третото място Спартак /Варна/ загуби малкия финал от Добруджа с 24:27. Въпреки това възпитаникът на треньора Веселин Станков - Николай Петров бе избран за най-добър вратар. Най-полезен състезател е Тодор Калчев от шампионите, най-добър защитник е Илиян Денев /Добрич/, а голмайстор с 51 попадения е Преслав Станчев от Ловеч. Топ 8 оформиха отборите на Фрегата / Бургас/, Локомотов /Мездра/, Левски /Левски/ и домакините от Интер. Стана ясен и първия финалист в женското ни първенство. Това е защитаващия титлата си oтбор на Бъки /Габрово/, който победи и във втория полуфинал тима на Свиленград с 24:21 /12:11/ и спечели серията с 2:0 успеха. В началото на годината възпитаничките на треньорката триумфираха и с купата на страната и сега ще се опитат да направят дубъл. Другия финалист в трети решителен сблъсък, на 25 април във Велико Търново, ще определят първенеца от редовния сезон Етър и състава на Шумен 98.