Григор Димитров загуби драматично от чилиеца Николас Жари в третия кръг на турнира в Барселона

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отново разочарова, след като загуби драматично в три сета от "щастливия губещ" в квалификациите на турнира от сериите ATP 500 в Барселона.

Българинът който участва с "уайлд кард" се наложи категорично в първата част с 6:2, но отстъпи втората с 4:6 на No81 в световната ранглиста, който преди това отстрани и поставеният под No2 в схемата германец Александър Зверев. В решителния трети сет дъждът прекъсна мача при 3:2 гейма в полза на хасковлията. Това се отрази стимулиращо за съперника му и той показа по здрави нерви в тайбрека, където се наложи с убедителното 7:2. На 1/4 финала на надпреварата на червени кортове в каталунската столица, която е с награден фонд от 2,5 милиона евро Николас Жари ще срещне шампионът от Sofia Open 2019 руснакът Даниил Медведев, който отстрани след 6:3, 6:2 американеца Макензи Макдоналд. Снощи Григор показа характер и макар и трудно след 2 часа и 22 минути здрава битка елиминира в трисетов двубой 6:2, 6:7 и 6:3 испанския ветеран Фернандо Вердаско и поведе с 4:3 победи в срещите между тях. Днес обаче българинът за съжаление отново показа своето непостоянство.