Ботев елиминира инафарктно ЦСКА и осигури пловдивски финал в турнира за Купата на България по футбол

В най-зрелищния футболен сблъсък този сезон Ботев / Пловдив/ елиминира сочения за фаворит тим на ЦСКА и и общ резултат 6:5 се класира за финала в турнира за Купата на България.

Първата среща между двата отбора на базата в Коматево също бе много оспорвана и завърши 3:2 за "канарчетата". В реванша на стадион "Българска армия" пред 12 000 зрители, който започна с минута мълчание в памет на легендата Красимир Безински - изненадващо пловдивчани влязоха по добре и попариха надеждите на "червените" с два бързи гола в средата на първото полувреме. Първо завездата им Тодор Неделев с майсторско воле откри резултата, а малко след това капитана Лъчезар Балтанов направи безпомощен за втори път вратаря Витаутас Черниаускас. След почивката армейците излязоха коренно преобразени и още в 49-ата минута Али Соу намали на 1:2, а 5 минути по късно Ботев остана с човек по малко, след доста пресилен червен картон на Филип Филипов. Това даде импулс на домакините и в 74-ата минута Евандро изравни. В 84-ата главния съдия Петър Костадинов отсъди много спорна дузпа за ЦСКА и изгони Антонио Вутов за протест. Соу бе точен от бялата точка и възстанови статуквото. Макар и с 9 играчи обаче Ботев не падна духом и малко преди края на редовното време Кристиян Димитров засече с глава центриране от корнер и сложи точка на тази спираща дъха драма, за крайното 3:3. Финалът за трофея между пловдивските Ботев и Локомотив е на 15 май на националния стадион "Васил Левски".