Силен старт в индивидуалната надпревара на родните грации на Европейското първенство по художествена гимнастика

Трите ни най-добри родни грации Невяна Владинова, Катрин Тасева и Боряна Калейн приключиха много успешно първия си състезателен ден на Европейското първенство по художествена гимнастика в Баку.

След общо 4 изигравания с топка и обръч средната им оценка е над 21 точки. Те играят за отборното класиране заедно ансамбъл девойки /6 от 8 оценки индивидуално/ и за финалите на уредите. Дебютанката ни Боряна Калейн бе стабилна на обръч, а на топка заслужено получи най-високата оценка и така си осигури финали и на двата уреда. Много силно своята композиция с топка изигра и Катрин Тасева и остана втора на малка разлика след своята съотборничка. Капитанката на тима ни Невяна Владинова започна с изпускане на обръча, но постепенно влезе в ритъм и само чудо може да я лиши от финал. Така нашите момичета стопиха преднината на най-големия съперник в нашата група Италия в отборното подреждане. Състезателният ден продължава днес с още два потока в индивидуалната надпревара, а утре българките ще покажат съчетанията си с бухалки и лента. Снощи в азербайджанската столица ансамбълът ни девойки след няколко груби грешки зае 10-о място за изпълнението си с 5 обръча.