Националите ни завършиха втори в класирането по медали на Европейското първенство по бокс за юноши и девойки

България завърши на второ място в крайното класиране по медали на Европейското първенство по бокс за юноши и девойки, което завърши в румънския град Галац.

Националите ни се завръщат от северната ни съседка с общо пет отличия - три златни при юношите и сребро и бронз при девойките, като преди нас в подреждането е само традиционно силния състав на Русия. "Сборная" бе с класа над останалите отбори и окупира убедително първото място с 12 титли, 7 сребърни и 1 бронзов медал, а призовата тройка оформи тима на Украйна със спечелените 2 златни, 3 сребърни и 8 бронзови отличия. Честта на родната школа защитиха европейските шампиони Уилиям Чолов в категория до 79 кг, Радослав Росенов до 50 и Красимир Джуров до 50 кг . Треньори на младите ни таланти са Борислав Георгиев и Роман Цветков . При девойките до среброто стигна Диана Ал Шаар в категория до 80 кг. а с бронз при най-тежките се задоволи Пенка Костова. Техни треньори са Ангел Тодоров и Светлана Каменова.