МФК Спартак отпадна драматично на 1/16 финалите в Шампионската лига по плажен футбол

Първенецът ни по плажен футбол МФК Спартак отпадна драматично на 1/16 финалите в тазгодишното издание на Шампионската лига в португалския град Назаре.

Възпитаниците на играещия треньор Симеон Христов изиграха много силен мач срещу украинския Вибор, но в крайна сметка отстъпиха с 6:7 и напускат надпреварата с гордо вдигната глава. Двубоят бе много оспорван, като само през първата част паднаха 9 попадения. Павел Адамов на два пъти и Мариан Мачиука и Мартин Великов по веднъж бяха точни за българския представител, но съперникът не падна духом и се отегли на почивка с гол аванс 4:5. През втората третина украинците вкараха още един гол. В заключителната трета част опитния румънец Мачи оформи своя хеттрик, но след попадение на Черевко Вибор все пак успя да стигне до крайният успех - въпреки неспирните атаки на варненци. Срещата заради здравословни проблеми пропусна опитния Иван Мартинов. Снощи в последния си мач от груповата фаза на турнира МФК Спартак разгроми естонския Аугур Енемат с категоричното 9:3 и така за втора поредна година се класира за елиминационната фаза на най-престижната надпревара в този спорт, където миналата година завърши на историческото 12-о място в Европа.