Женският ни национален отбор по волейбол загуби и от Турция и остава на дъното в турнира Лигата на нациите

Волейболистките на България продължиха черната серия при дебюта си в турнира Лигата на нациите.

В Банкок "лъвиците" очквано загубиха с 0:3 от лидера в класирането Турция, в среща от група 11 на третия уикенд от надпреварата. В първите две части съперничките ни буквално правеха каквото си поискат на игрището и ни разгромиха съответно с 25:14 и с унизителното 25:9. Едва в третия гейм селекцията на треньора Иван Петков показа част от потенциала си, най-вече благодарение на отличното включване на разпределителката Петя Баракова. Тя успя да разнообрази атаката ни и с ефективния си сервис затрудни максимално посрещането на волейболистките от южната ни съседка. Така се стигна до 22:21 в наша полза, но с няколко поредни добри изяви Ебрар Каракурт сложи точка на спора след 25:23 и завърши двубоя с 18 попадения. За българките с 11 точки приключи Гергана Димитрова, а 10 добави Мирослава Паскова. Така след 8 поредни поражения сме закотвени здраво на дъното в класирането с актив от само една точка. Утре националките излизат срещу тима на Доминиканската република, който днес победи много трудно след тричасов петгеймов трилър домакините от Тайланд.