Волейболистките ни загубиха от Доминиканската република и остават на последно място в турнира Лигата на нациите

Женският ни национален отбор по волейбол отново не можа да прекъсне черната серия в дебюта си в Лигата на нациите и допусна девета поредна загуба - този път с 1:3 гейма от тима на Доминиканската република.

В последната си среща от група 11 на турнира в Банкок "лъвиците" отново влязоха вяло в мача и докато се усетят съперничките им взеха с лекота първите две част съответно на 20 и 21 точки. Селекционерът Иван Петков започна с Лора Китипова, Мария Данчева, Мирослава Паскова, Гергана Димитрова, Мира Тодорова, Нася Димитрова и либеро Жана Тодорова, но след това реши да даде повече игрово време на Петя Баракова и Силвана Чаушева и това се оказа добър ход. Третият гейм бе много оспорван и след като отразиха 6 мачбола, българките показаха характер и след 31:29 върнаха интригата в двубоя. В четвъртата част на полето се върна двуметровата Брайелин Мартинес, която със своите 26 точки наклони везните отново в полза на доминиканките и след 25:20 те затвориха мача, след два часа и 8 минути игра. Най-резултатни в нашите редици отново бяха Паскова с 20 и Гергана Димитрова с 19 пункта. Така след 9 поражения България остава на последното 16-о място в класирането със скромния актив от само една точка и оцеляването в елита изглежда все по трудно постижимо. Следващата седмица националките ни ще играят на турнира в група 13 срещу отборите на Русия, Южна Корея и домакините - световния вицешампион Италия.