Волейболистите на България записаха трета поредна загуба в турнира Лигата на нациите - този път от Китай с 0:3 гейма

Мъжкият на национален отбор по волейбол допусна трета поредна загуба в турнира Лигата на нациите, след като бe надигран категорично с 3:0 гейма от домакина Китай.

След тежкото двудневно пътуване от Аржентина до Нингбо, определено българите не изглеждаха свежи в първата си среща от втория уикенд на надпреварата. Азиатците влязоха по добре в мача, но постепенно "лъвовете" напипаха верния ритъм и дори имаха сетбол при 24:23, но в крайна сметка отстъпиха с 24:26. Това като че ли прекърши амбициите на момчетата на италианския селекционер Силавано Пранди, а за разлика от тях селекцията на старата лисица Раул Лозано стигна убедително до първия си успех в лигата след 25:20 и 25:17 . За това говори и факта, че най-резултатен в нашите редици със скромните 9 точки бе Светослав Гоцев, 8 добави Тодор Скримов, а 7 Николай Учиков. В събота от 11 часа българско време националите ни излизат срещу световния шампион Полша, а в неделя по същото време срещаме Франция. Така след три поражения и само една победа в момента се намираме на 13-о място в класирането от общо 16 отбора.