Националите ни по футбол стигнаха дъното след снощната срамна домакинска загуба с 2:3 от Косово

Националният ни отбор по футбол записа една от най-срамните страници в своята история, след като снощи допусна домакинска загуба с 2:3 от Косово.

Така за пореден път още след четвъртия кръг на европейските квалификации оставаме без шансове за класиране на ЕВРО 2020. Новият селекционер Красимир Балъков направи четири промени за разлика от мача с Чехия, но и това не помогна и след двете равенства в началото на цикъла, сега инкасирахме и втора загуба. Пред обидно малко публика на стадион "Васил Левски" гостите поведоха още в 14-ата минута с гол на Рашица, който се възползава от несериозното отношение на Страхил Попов и откри резултата. Тук противно на очакванията показахме характер и малко преди края на първото полувреме капитана Ивелин Попов изравни с хубав диагонален шут. На почивката в игра се появи Кристиян Димитров и малко след това взриви трибуните, след като засече с глава центриране от корнер и отбеляза дебютния си гол с националната фланелка. И тук вместо да довършим противника, отстъпихме инициативата на косоварите. Така се стигна до 64-ата минута, когато Муричи наказа неразчетено излизане на Николай Михайлов и възстанови равенството. До края гостите доминираха тотално и създадоха куп опасни положения пред нашата врата. Все пак логичното се случи в продължението, когато след поредното центриране Рашани ни наказа и изведе тима си до първа победа в квалификациите. По големия проблем обаче е, че бяхме надиграни тотално във всичките срещи, като отстъпваме физически и тактически на съперниците ни. Така преди гостуването на Англия през септември сме здраво закотвени на последното място в групата с едва 2 точки.