Най-после волейболистките ни постигнаха победа в турнира Лигата на нациите след като надиграха Южна Корея с 3:1

След 11 поредни загуби най-после женският ни национален отбор по волейбол прекъсна черната серия и записа първата си победа при дебюта си в турнира Лигата на нациите.

В последния си мач от група 13 на четвъртия кръг на надпреварата в Перуджа "лъвиците" надиграха аутсайдера Южна Корея с 3:1 гейма. За пореден път влязохме лошо в мача и съперничките ни взеха първата част с 25:20. След това обаче момичетата на селекционера Иван Петков показаха характер и спечелиха следващите три сета съответно на 23, на 19 и на 24 точки, като най-оспорван бе четвъртия гейм. Най-резултатна с 24 попадения бе Нася Димитрова, а 16 добави Мирослава Паскова. Така след историческия първи успех българките успяха да се отлепят от дъното в класирането, като успяха да изпреварят азиатките и вече имат актив от цели четири точки. През последната седмица от тазгодишното издание на най- комерсиалното волейболно състезание в китайския град Нингбо ще се изправим срещу световния шампион Сърбия, Германия и състава на домакините. Почти сигурно ще завърщим 15-и в крайното подреждане и догодина вече няма да сме част от елита, тъй като другите три борещи си за оцеляване отбори Полша, Белгия и Доминиканската република са съответно на 7-а, 8-а и 9-а позиция.