България спечели внушителните 92 медала на Световната купа по кикбокс - WAKO World Cup 2019 в Италия

С голям български триумф приключи още една от Световните купи по кикбокс на най-голямата спортна асоциация WAKO World Cup 2019.

В проявата която се проведе в италианския град Римини взеха участие рекордните 2760 състезатели от 42 държави. Страната ни бе представена от няколко отбора и завоюва внушителните 92 медала - от тях 27 златни, 21 сребърни и 44 бронзови отличия. Този невероятен успех ни отреди престижното трето място в крайното класиране и затвърди България като водеща сила в световния кикбокс при аматьорите. СК "Радулов" участва с 18 бойци и спечели 10 първи места, като остана втори в отборното подреждане на пойнтфайтинга, изпреварвайки страни като Италия и Унгария. СК "Масару" стигна до 5 купи и 9 отличия, "Стар Тийм" завоюва 12 купи и много медали, добри думи заслужават още "Боец" /Перник/ и ABC Fight Club. Членът на УС на БККМТ Бойко Янчев от СК "Скорпион" /Плевен/ пък стигна до бронз при ветераните. Това е поредното доказателство за силата на обединението и една добра основа в подготовката за предстоящите Европейски и Световни първенства през август, октомври и ноември. Така благодарение на всеотдайността на всички клубове и помощта на Министерството на младежта и спорта и Българския спортен тотализатор с всяка изминала година бойните спортове стават все по силни и в крак със световните тенденции.