Волейболистките ни отстъпиха с 0:3 на олимпийските шампионки от Китай в турнира Лигата на нациите

Женският ни национален отбор по волейбол допусна 12-а загуба при дебютното си участие в турнира Лигата на нациите.

В среща от група 18 на последната пета седмица на надпреварата в Нингбо "лъвиците" отстъпиха с 0:3 гейма на домакините, като не оказаха сериозна съпротива. След отлично представяне вчера срещу световния шампион Сърбия днес момичетата ни не бяха на ниво и загубиха отделните части съответно на 18, на 19 и на 16 точки за малко повече от час игра. Най-резултатна в нашите редици бе Силвана Чаушева с 13 попадения. Успехът на олимпийските шампионки от Китай пък ги изкачи на първо място в подреждането с равен актив от 32 пункта с отбора на САЩ. Националките ни остават на предпоследното 15-о място в класирането с актив от 7 точки след 2 победи 12 поражения и със сигурност отпадат от елита на женския волейбол. Утре България ще изиграе последния си двубой в турнира срещу тима на Германия, който днес победи с 3:1 гейма Сърбия.