С девет спечелени медала до момента българия е в топ 10 на вторите Европейски игри, които се провеждат в Минск

В рамките само на един ден българските представители завоюваха общо 9 медала - от тях 1 златен, 4 сребърни и 4 бронзови на вторите Европейски игри в столицата на Беларус - Минск.

Голямата Мария Оряшкова показа завиден спортен дух и спечели титлата в самбото, в категория до 80 кг. Тя е и единствената сред 4000 състезатели на големия спортен форум, която ще вземе участие в два вида спорт, като ще се включи и в борбата. Със сребърно отличие се окичи Ивайло Иванов в категория до 81 кг, в състезанието по джудо, което е със статут на Европейско първенство. Очаквано 5 отличия взехме в художествената гимнастика. В индивидуалната надпревара Катрин Тасева взе сребро във финала на топка и бронз на лента. Ансамбълът ни в състав: Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Срефани Кирякова и Ерика Зафирова стигна до среброто в многобоя и за съчетанието си с 5 топки и взе бронз за това на три обръча и два чифта бухалки. В спортната стрелба Антоанета Бонева остана трета на 10 метра въздушен пистолет, а до бронза стигна и Цветелина Цветанова в категория до 48 кг в самбото. Така в момента сме на 9-о място в класирането по медали и сме на път да подобрим представянето си от преди 4 години в Баку. Днес Антон Ризов не успя да влезе във финала на 10 метра въздушна пушка и остана 16-и. В бадминтона Мария Мицова и Алекс Влаар записаха победа при смесените двойки, но Линда Зечири при жените и Даниел Николов при мъжете загубиха своите срещи. Сестрите Мариела и Христина Пеневи отпаднаха още в квалификациите в скоковете на батут. Същото сториха Даниел Дичев при джудистите в категория до 100 кг и Иван Бенчев в стрелбата с лък. След слабия старт на боксьорите ни днес Петър Белберов постигна втори успех и се класира за 1/4 финалите при най-тежките в категория над 91 кг.