Волейболистите ни победиха драматично Германия с 3:2 гейма в Лигата на нациите и прекъснаха черната серия

Мъжкият ни национален отбор по волейбол победи драматично с 3:2 гейма тима на Германия и така прекъсна черната серия от четири поредни загуби в турнира Лигата на нациите.

В последната си среща от група 16 на 4-ия уикенд на надпреварата в бразилския град Куяба "лъвовете" успяха да направят впечатляващ обрат, след като губеха с 0:2. Първата част бе равностойна и вървеше точка за точка, но в крайна сметка бундестимът стигна до успеха с 28:26. Вторият гейм отново бе за европейския вицешампион след убедителното 25:18. Едва тук възпитаниците на селекционера Силвано Пранди се събудиха и след няколко стабилни блокади те се върнаха в мача след 25:23. Успокоени българите се наложиха и в четвъртата част с 25:19 и доведоха двубоя до тайбрек. Там националите ни показаха по здрави нерви и характер и заслужено триумфираха с 15:10. Отново най-резултатен за тима ни бе Цветан Соколов с 21 попадения, като трябва да се отбележи и отличната игра на централните ни блокировачи Светослва Гоцев и Красимир Георгиев. Така с актив от 10 пункта след 4 победи и 8 поражения оставаме на 12-ата позиция в класирането, с шансове да запазим мястото си в елита. Този уикенд ще завършим участието се в турнира, като в зала "Колодрума" в Пловдив ще приемем лидера в подреждането Иран и силните състави на САЩ и Сърбия.