Слабо българско представяне в петия ден на вторите Европейски игри в Минск

След фурора който направиха родните спортисти в началото на вторите Европейски игри в столицата на Беларус - Минск, днес определено българите не бяха на ниво.

Големите ни надежди в спортната стрелба Мария Гроздева и Антоанета Бонева се представиха колебливо в първата част от квалификацията на 25 метра пистолет. След прецизната стрелба Бонева е на осма позиция, а рекордьорката ни е едва с 20-и резултат. Продължава неубедителното представяне на борците ни в свободния стил, след като днес и тримата ни представители претърпяха загуби още в първия кръг. Все пак Георги Вангелов в категория до 57 кг - все още има шанс да бъде изтеглен до репешажите за бронза. Докато Мирослав Киров до 74 кг и Светослав Димитров до 86 кг отпаднаха от надпреварата. В бадминтона тандема Алекс Влаар/Димитър Янакиев се класира за 1/4 финалите при мъжките двойки. При смесените двойки Влаар и Мария Мицова все още имат шанс за тази фаза, а на сингъл при мъжете Даниел Николов не успя да стигне до 1/8 финалите. Само 2 секунди на стигнаха на Ангел Кодинов да попадне във финала на 1000 метра едноместно кану, а на 1000 метра в едноместния каяк Мирослав Кирчев ще гребе също във финал "Б". В скоковете на батут Мариян Михалев завърши на 14-о място в идивидуалното състезание при мъжете, като малко не му достигна да влезе във финала. В стрелбата с лък Добромира Данаилова отпадна още в първия кръг в дисциплината "рикърв".