Антоанета Бонева спечели 11-и медал за България в шестия ден на вторите Европейски игри в Минск

10-и медал за страната ни на вторите Европейски игри в столицата на Беларус - Минск, донесе груповото изпълнение в спортната аеробика.

Снощи нашия тим в състав: Ана-Мария Стоилова, Антонио Папазов, Дарина Пашова, Ивелина Лукаки и Тихомир Баротев, стигна до среброто на минимална разлика след Русия. Mалко преди това Стоилова и Папазов останаха на крачка от отличията при смесените двойки, завършвайки четвърти. Сестрите Мариела и Христина Пеневи пък приключиха на 7-а позиция във финала на синхронните скокове на батут. Днес Aнтоанета Бонева, която само преди броени дни спечели бронзов медал на 10 м въздушен пистолет, повтори класирането си на 25 м , след като влезе във финала с едва 8-и резултат, но запази хладнокръвие и заслужено отново се качи на почетната стълбичка. За съжаление 2-кратната ни олимпийска шампионка Мария Гроздева остана на 12-о място. Антон Ризов завърши 22-и в квалификациите на 50 метра пушка, а Стоян Пушков остана 15- и в бързата стрелба с пистолет на 25 м. Голямата ни надежда в турнира по бокс при жените Станимира Петрова победи категорично французойката Мона Местиен и се класира за полуфиналите в категория до 57 кг. Минимум бронзово отличие при мъжете до 52 кг си осигури и Даниел Асенов след като надигра с 4:1 съдийски гласа Билал Бенама от Франция. При най-тежките обаче Петър Белберов отстъпи в 1/4 финала драматично с 2:3 гласа на друг французин Мурад Алиев и отпадна. В борбата в категория до 57 кг Георги Вангелов победи в репешажа Владимир Егоров и в спора за бронза среща действащия световен шампион руснака Заур Угуев. Загуби на 1/8 финалите претърпяха Николай Щерев до 97 кг и до 68 кг София Георгиева, но все още имат шанс за репешаж. Станилия Стаменова спечели своята полуфинална серия и утре ще се бори за медалите на 200 метра едноместно кану. Денислав Цветанов остана 5-и в своята серия на 200 метра едноместен каяк и ще гребе във финал "Б". На 1000 м едноместен каяк Мирослав Кирчев приключи 8-и във финал Б и завърши 17-и в крайното класиране.