Oбщо 18 медала спечелиха българите на завършилите снощи в Минск - втори Европейски игри

3 златни, 7 сребърни и 8 бронзови медала завоюваха българските състезатели на завършилите късно снощи в Минск - втори Европейски игри.

Шампионски титли в столицата на Беларус завоюваха Мария Оряшкова в самбото до 80 кг , Станимира Петрова в бокса при 57-килограмовите и Ивет Горанова в каратето в дисцпилината "кумите" до 55 кг. В подножието на върха останаха боксьорът Даниел Асенов, който бе сериозно ощетен от съдиите на финала, както и Мими Христова, Миглена Селишка и София Георгиева в женската борба. Ансамбълът ни по художествена гимнастика в състав: Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова, взе два сребърни и един бронзов медал, а същото в индивидуалната надпревара стори и грацията ни Катрин Тасева. Място на почетната стълбичка намериха още Антоанета Бонева в спортната стрелба, джудистът Ивайло Иванов, боксьорката Габриела Димитрова, самбистката Цветелина Цветанова, както и смесения ни тим в спортната аеробика: Ана-Мария Стоилова, Ивелина Лукаки, Дарина Пашова, Антонио Папазов и Тихомир Баротев. Това в крайна сметка ни отреди и 16-ото място в крайното класиране по нации. За сравнение в дебютното издание на игрите в Баку през 2015 г - спечелихме едно златно, 4 сребърни и 5 бронзови отличия.