Баскетболистките ни до 20 години спечелиха титлата на Европейското първенство във втора дивизия

Националният отбор на България по баскетбол за жени до 20 години триумфира с титлата на Европейското първенство в дивизия "Б".

На финала в Прищина възпитаничките на треньорката Таня Гатева победиха коравия тим на Финландия с 80:75 точки и така се реваншираха за поражението си от тях в груповата фаза. Срещата не започна добре за българките и до 5-ата минута те вече изостваха в резултата с 6:19. След това обаче младите "лъвици" взеха инициативата и на почивката вече водеха с 42:36. През третата част статуквото се запази, а малко преди края скандинавките отново излязоха напред при 70:69, но два последователни коша на Гергана Иванова осигуриха крайната победа за нашия тим. Именно тя бе и най-резултатна с 19 точки, а Карина Константинова, която попадна в идеалния отбор на шампионата и бе избрана за най- полезен играч в турнира се отличи с 16. Виктория Иванова добави още 15 попадения, а Стефани Пандова. За съперничките с внушителните 31 точки и 11 борби завърши Ауак Куйер. Освен финалистите в надпреварата България и Финландия промоция за дивизия "А" си осигури и класиралия се на трето място тим на Ирландия.