Двойките Колев/Митев и Ангелова/Мишонова триумфираха в Националния турнир по плажен волейбол в Кърджали

Тандемът Николай Колев и Константин Митев спечели за втори път титлата на Националния турнир по плажен волейбол, който завърши в Кърджали.

Държавните първенства за мъже и жени от календара на БФВ се проведоха на кортовете на комплекс "Арпезос", като за поредна година имаше много оспорвани мачове за Купата на Кмета. В мъжката надпревара участие взеха 12 двойки, като сребърните медали останаха за Радостин Динков и Димитър Механджийски от София, а бронзовите за Лъчезар Стоименов и Димитър Василев от Варна. 8 двойки си оспорваха отличията при нежния пол. Във финалната среща тандема Светла Ангелова и Ирена Мишонова от София надигра младите ни надежди от морската столица Стефани Кьосева и Екатерина Александрова, които само преди седмица спечелиха домашния турнир Beach Volley Varna open. Ангелова / Мишонова бяха вицешампионки през 2017 и 2018 г, когато над всички бе двойката Ася Динова и Славина Колева, която сега заедно с варненката Десислава Тодева стигна само до бронза. Бяха раздадени и няколко индивидуални награди, като Константин Митев и Светла Ангелова бяха избрани за най- полезни състезатели на турнира. Всички призьори бяха наградени от кмета на града Хасан Азис, който благодари на председателя на комисията по плажен волейбол Милко Багдасаров за добрата организция и проявеното постоянство, с което Кърджали се превърна в един от центровете по плажен волейбол у нас.