Денислав Коджабашев и Теодор Александров се класираха за 1/4 финалите на най-силния турнир по тенис на маса у нас

Звездният ни тандем Денислав Коджабашев - Теодор Александров се класира за 1/4 финалите на най-силния международен турнир по тенис на маса у нас " Asarel Bulgaria Open".

Българите взеха инициативата още от самото начало и доминираха в повечето разигравания, като стигнаха до категоричен успех с 3:0 гейма срещу румънците Александру Маноле и Алин Спелбуш - в отделните части 11:4, 11:2 и 11:8. За място на полуфиналите те ще имат тежката задача да се изправят срещу бившите No1 в света корейците Йонгсик Чън и Сангсу Лий. По рано днес Денислав Коджабашев в тандем с половинката си Мария Йовкова отпадна в първия кръг на основната схема в новата дисциплина на турнира - смесените двойки. Двамата отстъпиха на холандския дует Лауренс Тромер и Брит Ейрланд с 1:3 гейма. При женските двойки европейската шампионка за девойки от Гимараеш 2017 - Мария Йовкова заедно с Полина Трифонова приключиха участието си на 1/8 финалите след загуба с 0:3 гейма от силния китайски тандем Ютин Гу и Дзъ Му. Турнирът в Панагюрище е с награден фонд от 190 000 доалара и за поредна година събира у нас световния елит в този спорт и е осмия поред за тази година от престижната верига " Seamaster ITTF World Tour".