Националният ни отбор по плажен футбол разбра съперниците си за финалите на Дивизия “Б“ на Евролигата

Националите ни по плажен футбол научиха съперниците си за финалите на Дивизия “Б“ в тазгодишното издание на Евролигата.

На 5 септември в португалското градче Фигуейра да Фос от 14,45 “лъвовете“ ще се изправят срещу тима на Азербайджан, на следващия ден от 12.15 излизаме срещу състава на Чехия, а последния ни мач в групата на 7 септември по същото време ще имаме за съперник коравия отбор на Румъния. В другата група са тимовете на Гърция, Унгария, Грузия и Казахстан, като победителите в двата потока ще играят финал за място в Дивизия “А“. През миналата година трикольорите се представиха отлично, като завършиха на трета позиция, а по пътя си постигнаха 5 победи от 7 срещи, включително и срещу сътавите на Англия и Чехия. След изиграването на двубоите от последните два кръга на редовния сезон в Държавното първенство по плажен футбол - станаха ясни и участниците в суперфинала на шампионата. Предсрочно мястото си в топ 4 си гарантира единствено първенецът през последните 3 години МФК Спартак /Варна/. На турнира в Русе очаквано тима на Спортната асоциация на МВР записа два лесни успеха и завърши втори в класирането. Същото сториха и домакините от ФК Русе, които приключват трети, а последния участник във финалите е Свети Никола /Бургас/. От надпреварата отпаднаха варненските Медицински университет, Любимец-13 и Локомотив , както и дебютанта Верея /Стара Загора/. Мачовете от финалната четворка ще се проведат от 13 до 15 септември по традиция на плажната ивица във варненския район Аспарухово.