Националките ни по волейбол записаха първа победа на Европейското първенство и запазиха шансове за 1/8 финалите

Женският ни национален отбор по волейбол постигна първи успех на Европейското първенство и така запазиха шансове да се клаират за 1/8 финалите.

Възпитаничките на селекционера Иван Петков надиграха категорично с 3:0 гейма тима на Гърция в четвъртия си двубой от група “А“ на шампионата, пред едва 500 зрители в зала “Ататюрк“ в турската столица Анкара. Срещата започна равностойно, но постепенно нашите момичета взеха инициативата и затвориха първата част след 25:22. Превъзходството на “лъвиците“ продължи и през втория гейм, който спечелихме още по убедително с 25:17. В началото на третия сет съперничките ни поведоха в резултата, но българките бързо спряха устрема им и отново след 25:17 затвориха мача. С най-голям принос за успеха бяха Мирослва Паскова с 13 и Нася Димитрова с 12 точки, а за гъркините с 19 пункта се отличи Анти Василантонаки. С успеха България се изкачи на 4-о място във временното класиране на групата с актив от 4 точки след една победа и 3 загуби. Толкова има и Финландия, но е с по лошо геймово съотношение. Именно скандинавките са последния ни противник, когото задължително трябва да победим, за да продължим в следващата фаза на надпреварата. Предсрочно за там се класираха домакина Турция и защитаващия титлата си тим на Сърбия.