“Варна Сити” стартира с драматична загуба участието се в предварителния кръг на Шампионска лига по футзал

Първенецът на България по футзал “Варна Сити” стартира участието си в предварителния кръг на Шампионската лига по футзал с драматична загуба.

В първия си мач от група “H” варненци отстъпиха нелепо с 2:3 на израелския шампион “Макаби Нахалат”. Двубоят се игра пред около 500 зрители в зала “Конгресна“ на ДКС във Варна, сред които бе и министъра на младежта и спорта Красен Кралев, който помага изключително много за развитието на този спорт у нас. Гостите поведоха още в 3-ата минута след попадение на Иван Дедунов, а българите отвърнаха с два удара в гредите и пропуснаха две дълги дузпи. Малко преди почивката те отново бяха наказани – този път от Адам Коен. Второто полувреме премина при тотална доминация на домакините и в 25-ата мин играещия мениджър Благовест Марев намали резултата на 1:2 след бомбен шут под гредата. Веднага след това варненци рискуваха, като извадиха направилият страхотен мач вратар Катинeян и пуснаха в игра пети полеви играч. И когато всички очакваха изравнителното попадение Алек Стунис прати топката в опразнената врата за 1:3. Димитър Петев върна интригата с красив гол, но малко след това получи червен картон и това предопредели крайният изход на двубоя. Тази вечер “Макаби” излиза срещу “Джорджианс”, а в събота от 19.00 часа “Варна Сити” среща грузинците, като срещите ще може да наблюдавате на живо единствено в ефира на Б1Б Екшън ТВ. По регламент само победителят в групата се класира за основния кръг на надпреварата в Швеция през месец октомври.