39 медала завоюваха националите ни на Световното първенство по Таекуон-до - версия ITF в Пловдив

Внушителните 39 медала спечелиха националите на България на завършилото в Пловдив 21-о Световно първенство по Таекуон-до версия ITF, в което взеха участие рекордните 1588 съсътезатели от 80 държави.

В последния шести ден на големия спортен форум за мъже, жени, юноши, девойки и ветерани в зала “Колодрума“ родните бойци завоюваха още 4 титли. За втори път в кариерата си над всички в дисциплината ‘‘силов тест“ /чупене/ бе Йордан Стаев. Същото сториха Катрин Гемкова в категория до 58 кг на спаринг девойки до 17 г, Екатерина Иванова до 45 кг в същата възраст и Елена Недева при ветераните до 61 кг. До среброто в отборната надпревара стигнаха девойките младша възраст в състав: Екатерина Иванова, Елена Любомирова, Лилия Митрева, Ивет Василева и Ирен Касъклиева, които загубиха финала срещу родината на този спорт – Корея. В подножието на върха при ветераните в индивидуалния спаринг останаха Ботьо Колев до 90 кг и Денка Кацарска до 54 кг. До бронзовите медали в отборния спаринг стигнаха националите ни при мъжете и жените, които водени от звездата ни Албена Ситнилска станаха трети и на “силовия тест“. Така крайната равносметка за България от шампионата на планетата е 12 златни, 6 сребърни и 21 бронзови медала. Специален гост на Световното първенство бе президента на Международната Таекуон-до федерация – Ри Йон Сон, който изказа своята голяма благодарност за отличната организция на ръководството на родната централа в лицето на Марио Богданов, Костадин Димитров и Вергилий Ситнилски.