Никола Дипчиков записа втора поредна победа в 97-ото издание на престижната ММА верига - АСА

Опитният български боец Никола Дипчиков постигна втора поредна победа в престижната ММА верига - Absolute Championsip Akhmat.

35-годишният състезател на варненския клуб “Десант“ показа отлична форма и отказа още в 37-ата секунда с технически нокаут коравия руснак Алексей Ефремов. На събитието АСА 97 в Краснодар Дипчиков имаше за съперник в сердната категория също много опитен боец на 32 години, който в кариерата си от 28 срещи до момента имаше 19 победи. Неговият треньор Николай Добруджански обаче много добре бе проучил противника и бе изготвил перфектна тактика, като българинът започна двубоя много внимателно. Алексей Ефремов тръгна да атакува още от самото начало с няколко удара в стойка. Дипчиков обаче още при първата открила му се възможност го свали на земята и го засипа с канонада от удари. Съдията Херб Дийн добре прецени ситуацията и прекрати срещата още преди да е изтекла и първата минута от сблъсъка. Това бе четвърти мач за Никола Дипчиков във веригата след обединението на “Аhmat” и ACB и общо девети в чеченската организация, като актива му е 5-3-1. Общата му статистика на професионалната ММА сцена е 18 победи, 7 загуби и 1 равен мач. Българският боец получи бонус от 5 000 долара от организаторите и се приближи до битка за титлата в средната категория, която е притежание на чеченеца Саламу Абдурахманов, който е с рекорд 11-1 в ММА.