Григор Димитров победи за първи път в кариерата си големия Роджър Федерер и се класира за полуфиналите на US Open

Първата ни тенис ракета Григор Димитров записа една от най- престижните си победи в кариерата след като в ¼ финален мач от Откритото първенство на САЩ - победи в епичен 5-сетов сблъсък носителят на 20 титли от Големия шлем – Роджър Федерер.

Двубоят на централния корт “Артър Аш“ в Ню Йорк започна лошо за българина, който загуби първата част с 3:6. Вторият сет обаче започна с пробив за хасковлията и той макар и с доста усилия успя да изравни резултата след 6:4. В третата част Маестрото напомни за себе си и хладнокръвно отново излезе напред след 6:3. В четвъртия сет Димитров показа характер и след като отрази 6 точки за връщане на брейка, вкара срещата в тайбрек след 6:4. Преди началото на петата решителна част швейцарецът поиска медицински тайм аут заради болки в гърба, като видимо изпитваше болка. Гришо обаче този път показа постоянство и с много стабилна психика затвори мача след категоричното 6:2 за 3 часа и 10 минути. Основният му коз бе стабилния сервис и допуснатите по малко непредизвикани грешки 41 срещу 60 на Федерер. Това бе първи успех за българина след 7 поредни загуби срещу 38-годишния ветеран. Така в първия си полуфинал на US Open в петък вечерта Гришо ще се изправи срещу намиращия се в отлична форма руснак Данийл Медведев. До момента те са се срещали два пъти помежду си и са си разменили по една победа. С големия си успех Григор Димитров ще се придвижи напред с цели 53 места в световната ранглиста и ще се завърне в топ 25.