Спортният министър Красен Кралев и президента на БФ бокс Красимир Инински откриха ЕП за младежи и девойки

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев и президента на Българска федерация по бокс Красимир Инински официално откриха Европейското първенство по бокс за младежи и девойки, в което участват 350 състезатели от 37 държави.

В първия ден на надпреварата в зала “София“ националите ни записаха две победи и една загуба. Актуалната носителка на Купа „Балкан“ при девойките и европейска шампионка при момичетата до 16 г Мелек Закифова стартира убедително в своята категория при най-леките до 48 кг. В първия кръг тя надигра с 4:1 съдийски гласа представителката на Финландия – Пила Ожа. При 69-килограмовите европейския първенец от Анапа 2018 Емирджан Мехмед започна ударно и разгроми с 5:0 гласа естонецът Максим Любимов. В категория до 60 кг Божидар Джуров допусна драматична загуба с 2:3 гласа от Варях Насер /Дания/. Днес в следобедната сесия Стоил Станоев отстъпи по точки на Мурад Алахвердиев от Азербайджан. Във вечерната сесия на ринга ще се качат още четирима национали. Това са големите ни надежди при младежите Ергюнал Сабри до 49 кг и Ясен Радев до 52 кг и при девойките Далия Райчева до 60 кг и Анна Мария Дялова до 57 кг. Шампионатът на Стария континент по бокс за младежи и девойки завършва на 11 септември, когато са финалите в двете възрасти. Всички срещи може да наблюдавате на живо единствено в ефира на Б1Б Екшън ТВ.