Кирил Русинов изненадващо отпадна още на старта на Световния шампионат по бокс за мъже в Екатеринбург

Изненадващо една от младите ни надежди в бокса Кирил Русинов отпадна още на старта на Световното първенство за мъже в руския град Екатеринбург, където близо 500 състезатели от 87 държави си оспорват отличията в 8 категории.

В среща от първия кръг на битките в категория до 63 кг възпитаникът на БК ЦСКА отстъпи с 1:4 съдийски гласа на представителя на Израел Ахмад Щиви. Двубоят бе иключително оспорван, като и двамата боксьори си размениха доста удари. В крайна сметка съперникът на 21-годишния ни национал бе по активен и бе предпочетен от съдиите. В следващата фаза на надпреварата роденият в ловешкото село Глогово боксьор щеше да се изправи срещу победителя от сблъсъка между между Вандерсон де Оливейра /Бразилия/ и испанеца Адриан Тиам Крюс. Днес стана ясен и противника на многократния европейски шампион Даниел Асенов. В първия си мач в олимпийската категория до 52 кг той ще срещне Алдонс Сагуро от Индонезия, който макар и трудно днес победи с 3:2 ирландеца Риджън Дали. След успеха на Боян Асенов вчера в категория до 56 кг, очакваме същото и от Радослав Пантелеев при 91-килограмовите и Петър Белберов при най-тежките над 91 кг, които стартират своето участие съответно в неделя и събота. На шампионата на планетата националите ни са водени от кубинския специалист Жоел Арате и Валентин Поптолев.