България изравни резултата с Южна Африка в група 2 на зона Европа/Африка на тенис турнира за Купа “Дейвис“

България започна със загуба двубоя си с Южна Африка от група 2 на зона Европа/Африка на Световното отборно първенство по тенис за мъже – “Купа “Дейвис“ в Кейптаун.

В първия сингъл Александър Лазаров даде всичко от себе си , но в крайна сметка отстъпи с 1:2 сета на първата ракета на домакините Лойд Харис след 2 часа и 38 минути здрава битка на твърдите кортове в комплекса “Келвин Гроув Клъб‘‘. Българинът стартира лошо и отстъпи първата част с 4:6. Във втория сет нашето момче показа характер и след 7:3 в тайбрека възстанови равенството. В третата решителна част 113-ия в света Харис направи ранен пробив и успя да запази предимството си, като след 6:3 затвори мача. Малко по късно обаче първата ни ракета Димитър Кузманов надигра в 2 части поставеният под №681 в световната рангкиста Руан Рулофсе и запази надеждите ни за краен успех. Завърналият се след месец и половина заради контузия българин показа мъжество и характер и стигна до победата за час и 51 минути след 7:5 и 7:5. Утре предстои двубоят на двойки между Равен Клаасен/Руан Рулофсе и нашия тандем Алекс Донски/Габриел Донев и останалите две срещи на сингъл – Кузманов – Харис и Лазаров – Рулофсе. Най-добрият ни тенисист Григор Димитров за пореден път не прие поканата на капитана на тима Тодор Енев да участва в престижната надпревара, но пожела успех на националите ни.