Хандбалните шампиони от Локомотив (Варна) спечелиха шестото издание на турнира „Тодор Хънков“ в Бургас

Шампионът и носител на купата на България по хандбал при мъжете Локомотив (Варна) спечели първия си трофей за новия сезон.

При дебюта на новия си старши треньор Чавдар Чернев „железничарите“ триумфираха в шестото издание на турнира в памет на Тодор Хънков в Бургас. В спора за четвъртия си трофей - те се наложиха с 43:37 над състава на Добруджа, като на почивката водеха с 22:14. Преди това варненци надиграха убедително шампионът в първите две издания Фрегата (Бургас) с 33:15 и съгражданите си от Спартак с 30:16. Все пак възпитаниците на наставника Веселин Станков заеха третата позиция в крайното класиране, след като надделяха с дузпи, след 30:30 в редовното време срещу тима на Осъм (Ловеч), когото приемат в първия кръг на новото първенство. Двубоят е на 29 септември, от 17 часа и ще може да го наблюдавате пряко единствено в ефира на Б1Б Екшън ТВ. Възкрасналият отбор на Чардафон (Габрово) победи в спора за петото място Фрегата. Бранимир Балчев от Локомотив стана голмайстор на турнира, а Чавдар Чернев взе приза за най-добър треньор. На старта на шампионата на 28 септември от 14 часа в зала „Владислав“, варненци са домакини на НСА. Димитър Стоянов от Спартак бе определен за най-добър защитник, а организаторите от Черноморец (Бургас) и Българска федерация хандбал връчиха и още две отборни награди – за „Феърплей“ на името на Коста Ганев и за „Най-атрактивен тим“ в памет на Ангел Стойчев. Двамата са изтъкнати деятели на бургаския и родния хандбал от близкото минало.