Варненският спортен клуб Боил завоюва най-много медали на Държавното първенство по кикбокс в Шумен

Варненският клуб „Боил“ завоюва най-много медали на провелото се през уикенда в Шумен Държавно първенство по кикбокс.

Състезателите на главния треньор Красимир Кирилов, почти всички възпитаници на спортното училище „Георги Бенковски“ спечелиха общо 21-о отличия – от тях 7 златни, 11 сребърни и 3 бронзови. Шампиони станаха: Велислав Николов, Сашо Василев, Васил Тодоров, Георги Георгиев, Борис Дремджиев, Ахмед Ахмедов и Георги Коцев. Загуби на финала претърпяха: Йордан Темелков, Георги Русев, Стефан Георгиев, Теодор Адамов, Йордан Иванов, Неделчо Топалов, Свилен Сашев, Пресиан Чолаков, Васил Петров, Жоро Михайлов и Симеон Галенов, а трети завършиха: Иван Мальов, Юлиян Горанов и Мирослав Савов. Освен многото медали, от клуба отчетоха като огромен успех и успешното представяне на поредната благотворителна кампания в помощ на юношата им Иван Тодоров. Техният съотборник има нужда от средства за лечение, след тежък пътен инцидент. Сумата, която е била събрана в дарителската кутия по време на надпреварата в „Арена Шумен“ ще бъде предадена на семейството на младия кикбоксьор. Доволни трябва да се и домакините от „Шуменска крепост“, които след завоюваните общо 17 медала – от тях 8 златни, 7 сребърни и 2 бронзови, вдигнаха и отборната купа в стил лоу кик. №1 в най-тежкия стил К1 стана тима на „Армеец“, чиито състезатели спечелиха 5 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медал, а представителят на клуба Цветозар Кючуков получи купата за най-техничен боец в този стил на шампионата.