Франция нанесе тежка първа загуба с 3:0 гейма на волейболните ни национали на Европейското първенство

След три поредни победи на Европейското първенство по волейбол за мъже, снощи националите на България отнесоха звучен шамар от домакина Франция с 3:0 гейма.

Подкрепяни от 5000 свои сънародници в зала „Сюд дьо Франс Арена“ в Монпелие домакините ни изнесоха истински урок, като ни надиграха категорично само за 71 минути. Селекционерът Силвано Пранди започна изненадващо с младока Алекс Грозданов и Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Николай Пенчев и либеро – Теодор Салпаров. „Петлите“ влязоха много агресивно в мача и с много силен сервис взеха безпроблемно първата част с 25:19. Във втория гейм заработи и блокадата им и след много слабото ни посрещане се стигна до 25:21. В третата част разпределителят им Бенжамен Тонюти обезмисли интригата с хитрите си ходове и от нашия щаб решиха да съхранят силите на някой от играчите ни и логично се стигна до убедителното 25:14, което сложи точка на спора. Голямата звезда на французите Ървин Нгапет все още не е напълно възстановен и се появи съвсем за малко на игрището, но заместникът му Жулиен Линеел ни отбеляза 18 точки с поразяващата си лява ръка. В нашите редици скромните 10 пункта реализира Цветан Соколов. Така тази вечер „лъвовете“ излизат срещу силния тим на Италия в пряк сблъсък за второто място, което ще ни отреди и по лесен съперник на 1/8 финалите, за където вече се класирахме.