Благой Найденов спечели златен медал на боксовия турнир „Златни ръкавици“ в Сърбия

Един от най-добрите родни боксьори Благой Найденов спечели златния медал в 62-ото издание на силния международен турнир „Златни ръкавици“, който се проведе през уикенда в сръбския град Панчево.

Младежкият ни олимпийски шампион от Нанджин от 2014 г постигна три поредни успеха и напълно заслужено тримфира в своята категория до 81 кг. В оспорваната тридневна надпревара взеха участие състезатели от 17 държави. Найденов преодоля с лекота представителите на Алжир и Мароко, а на финала се справи с холандеца Рик де Нойер с 5:0 гласа. Четирима от реферите го предпочетоха в своите карти с 29:28, а петия бе още по категоричен с 30:27. „Шампион в 62-ото издание на силния международен турнир „Златни ръкавици“ в Сърбия и то след три поредни победи. Над представители на Алжир, на Мароко и на финала срещу Холандия. Благодаря на личния ми треньор Борислав Бояджиев, на смейството ми и на Бог“ – написа Благой в личния си профил в социалните мрежи - под снимката с личния си наставник. Вторият български представител в надпреварата Петър Драганов отпадна още в първия кръг след загуба по точки от молдовеца Андрей Време в същата категория.