Спартак победи Осъм в дербито на 10 кръг от мъжкото хандбално първенство

В очакваният с голям интерес сблъсък от десетия кръг на „А“ РХГ при мъжете тима на Спартак постигна изключителна ценна победа като гост с 30:29 срещу приятната изненада Осъм (Ловеч).

Възпитаниците на треньора Веселин Станков поведоха още от самото начало и на почивката се отеглиха с преднина от 3 попадения 15:12. Статуквото се запази и през второто полувреме, но две минути преди края домакините все пак успяха да изравнят при 28:28. Тук варненци показаха характер и водени от Дилян Илиев с 8 и Георги Стоянов със 7 гола, успяха да изтръгнат успеха. Техните съграждани от Локомотив пък очаквано продължиха рекордната си серия, след като взеха безпроблемно гостуването си на аутсайдера НСА с 34:18 (15:9). Това бе и 84-та поредна победа за шампионите и носители на купата на страната у нас. Най-резултатни за тима на треньора Чавдар Чернев бяха Димитър Грозев с 9 и Бранимир Балчев с 8 попадения, а добре се включиха и новите попълнения – опитния Мирослав Симеонов, Александър Димитров от Добруджа и Вилян Негованов от Шумен. В друг интересен двубой за влизане в топ 4 в Горна Оряховица местния Локомотив отстъпи на Чардафон (Габрово) с 26:30, а Пирин очаквано разгроми в Гоце Делчев завърналият се в елита отбор на АСТИ-91 (Хасково) с убедителното 38:16. В класирането едноличен лидер с пълен актив от 18 точки е Локомотив (Вн), следват Пирин и Осъм с по 12 и Чардафон с 11 пункта.