Националите ни по кикбокс бяха обявени за №1 на Европейската купа в Хърватия

Националите ни по кикбокс се представиха изключително силно на завършилата в хърватския град Карловац – Европейска купа.

В надпреварата взеха участие рекордните 2200 състезатели от 39 държави и в тази жестока конкуренция България напълно заслужено бе обявена за №1 в крайното класиране, а призовата тройка допълниха съставите на Унгария и домакините от Хърватия. Родните бойци завоюваха общо внушителните 197 медала – от тях 71 златни, 55 сребърни и 71 бронзови отличия. На големия спортен форум страната ни бе представена от 5 клуба. С най-голям принос за този престижен успех бяха представителите на „STAR Team“, които спечелиха 35 златни, 17 сребърни и 26 бронзови медала, както и на MASARU SPORTS CLUB завоювали 25 златни, 25 сребърни и 23 бронзови отличия, като двата тима са съответно на първа и трета позиция в отборното подреждане. Всичко от себе дадоха също и бойците на СК „Радулов“, които се завръщат с 11 златни, 11 сребърни и 18 бронзови медала и заемат 5-ото място в тази престижна класация, както и тези на СК „Рама“ със спечелените 2 сребърни и 2 бронзови отличия и на ABC FIGHT CLUB с два сребърни медала.