Юношеските национали по футбол до 19 г загубиха от Сърбия с 0:3 в първата контрола

Юношеският национален отбор на България по футбол до 19 години отстъпи с 0:3 на връстниците си от Сърбия в първата от двете контролни срещи между двата тима на сръбска земя.

Домакините започнаха по напористо и Деян Зукич откри резултата в 17-ата минута след изпълнение на корнер и удар с глава. В 22-ата неразбирателство в нашата отбрана доведе до автогол на Мартин Атанасов. До почивката нашите се опитаха да отговорят, но така и не успяха да се разпишат във вратата на Мицович. В 55-ата минута Сърбия стигна и до трето попадние дело на Видосавлевич. Втората проверка между двата отбора е в четвъртък, от 13.00 часа. Контролите са генерална репетиция за младите „лъвчета“ водени от селекционера Ангел Стойков преди участието им в елитния квалификационен кръг за ЕВРО 2020 в края на март. България е в една група с отборите на Испания, Белгия и Северна Македония.

Съставът на България: 1. Иван Дичевски (Черно море), 2. Александър Ганчев (Лудогорец), 3. Димитър Жеков (Лудогорец) 4. Християн Петров (Литекс), 15. Мартин Атанасов (Славия), 17. Димитър Стоянов (Славия), 7. Кирил Киров (Левски), 8. Александър Тодоров (Септември), 11. Кристиян Добрев (Порто), 10. Владимир Николов (Септември), 21. Денислав Ангелов (Черно море). След почивката в игра влязоха: 5. Йоан Бауренски (ЦСКА), 6. Петър Караангелов (Лудогорец), 9. Мартин Смоленски (Литекс), 13. Кольо Станев (Етър), 14. Стефан Каменов (Монтана), 16. Томислав Папазов (Хебър), 20. Ивайло Иванов (Царско село), 22. Асен Дончев (ЦСКА).