Фаворитите взеха своето в четвъртия кръг на хандбалните първенства при мъжете и жените

Без изненади премина четвъртия кръг в мъжкият ни хандбален шампионат. Защитаващият титлата си тим на Локомотив (Варна) у дома не срещна сериозна съпротива от бронзовия медалист Чардафон (Габрово) и се наложи с 33:18.

Така възпитаниците на старши треньора Чавдар Чернев продължиха успешната си серия, като записаха рекордната си 78-а поредна победа у нас. Тази събота от 14.45 в залата на Първа езикова гимназия в морската ни столица, те ще се изправят срещу градския съперник Спартак, в поредното издание на битката за Варна. Двубоят ще може да наблюдавате на живо единствено в ефира на Б1Б Екшън ТВ. През уикенда момчетата на наставника Веселин Станков се върнаха на победния път след като очаквано взеха гостуването си в София на НСА с 31:18. В останалите два мача Локомотив (ГО) отстъпи като домакин на приятната изненада Осъм (Ловеч) с 23:28, а вицешампиона Добруджа разгроми в Добрич с 42:21 завърналия се в елита тим на АСТИ (Хасково). В класирането лидер с пълен актив от 8 т е Локомотив (Вн), следван от Добруджа и Осъм с по 6. В дербито при жените шампиона Бъки (Габрово) надигра много трудно Свиленград с 31:29 в повторение на миналогодишния финал за титлата. В друг равностоен сблъсък Сливница отстъпи на Поморие с 21:22, а Етър без проблеми взе гостуването си на дебютанта Спартак (Плевен) с 30:18. Начело в подреждането с 6 точки е Бъки, пред Свиленград с 5 и Етър и Шумен с по 4.