Локомотив победи Спартак в поредното издание на битката за Варна в мъжкото ни хандбално първенство

В поредното издание на варненското дерби от 14-ия кръг на „А“ РХГ при мъжете шампионът и носител на купата на страната Локомотив победи съгражданите си от Спартак с 34:25.

Двубоят се проведе пред пълни трибуни в зала „Владислав“ в морската столица и бе предаван на живо е ефира на B1B Екшън ТВ. Първото полувреме бе равностойно, но в неговия край все пак „железничарите“ се отеглиха на почивката с преднина от три попадения 17:14. През втората част избранниците на треньора Веселин Станков загубиха концентрация в защита и след няколко прибързани стрелби позволиха на съперника да стигне лесно до успеха. Най-резултатен за тима на Чавдар Чернев бе младия Димитър Грозев, който отбеляза внушителните 10 гола. В друг много интересен сблъсък в Добрич вицешампионът Добруджа отстъпи драматично на бронзовия медалист Чардафон (Габрово) с 25:26 (11:13) и намали шансовете си за топ 4. В останалите два мача очаквано Пирин (Гоце Делчев) и Локомотив (Горна Оряховица) се наложиха съответно срещу НСА с 37:26 и АСТИ-91 (Хасково) с 38:26. В класирането убедителен лидер е Локомотив (Вн) с 24 точки, следван от Пирин с 18, Чардафон със 17 и Осъм с 16 пункта. В 11-ия кръг на женския ни хандбален шампионат очаквано Етър победи Спартак (Плевен) с 38:32 (23:14), а Поморие надигра Сливница с 35:27 (14:13). Заради лошите атмосферни условия срещата между Свиленград и Бъки бе отложена за 16 февруари, въпреки това тима от Габрово остава начело в подреждането с 16 точки. На втора позиция е Етър с 14, а третото място с по 11 пункта си поделят Поморие и Шумен.